OIVASEUTU 22.3.2023 17:00 Tilaajille

Nuorten vaaleissa pärjäsivät SDP, Perussuomalaiset ja Kokoomus – myös yksi seudun ehdokkaista olisi päässyt läpi

Nina Ylinen
Nuorten vaalien äänet on nyt laskettu: Pirkanmaalla kärkikolmikossa olivat SDP, Perussuomalaiset ja Kokoomus. Pirkanmaalla kouluissa ja oppilaitoksissa jätettiin yhteensä 10 266 ääntä.

Haluatko jatkaa lukemista?

Artikkeli on luettavissa UutisOivan tilaajille. Kaikkiin tilauksiin sisältyy kirjautumistunnukset.
Voit myös ostaa vuorokauden lukuoikeuden oivaseutu.fi -sivuston sisältöön 3 eurolla.

Lue lisää

MIELIPIDE 1.6.2023 11:00 Tilaajille

Lukijalta: Saataisiinko nuoret liikkumaan avaamalla liikuntasalin ovet? – ”Viranomaisten määräykset ja rajaton valta estävät lapsia ja nuoria nauttimasta liikunnasta”

HÄMEENKYRÖ 17.5.2023 15:00 Tilaajille

Musiikin ja lukemisen iloa Hämeenkyrössä – Kevätkaruselli toi ekaluokkalaiset lukuharrastuksen ja musiikin äärelle.

IKAALINEN 5.5.2023 13:00 Tilaajille

Kilvakkalassa hevosteltiin hyvällä mielellä – hoivauspisteellä päästiin silittelemään poneja

MIELIPIDE 4.5.2023 10:00 Tilaajille

Lukijalta: Tosiasiat eivät katoa silmät sulkemalla – ”On todella tärkeää, minkälaisen arvomaailman ympäröimänä lapset ja nuoret kasvavat”

KOLUMNI 21.4.2023 18:00 Tilaajille

Kirjoittajavieras: Pitäisikö Mahnalaan luoda kolmas äänestyspaikka? – ”Kansa on puhunut ja demokratia on toiminut”