JÄMIJÄRVI 13.8.2022 10:00

Jämijärvi selvittää kuntalaistensa hyvinvoinnin tarpeita – mitä haluaisi nuoriso, millaista liikuntaa pitäisi järjestää?

Nina Ylinen



Jämijärvi kyselee kuntalaistensa hyvinvoinnista uudella kyselyllä, johon kunta toivoo vastauksia kaikista ikäryhmistä.
Elokuun 22. päivään asti auki olevassa kyselyssä tiedustellaan muun muassa nuorisopalveluista, liikunnasta, yhdistys- ja järjestötoiminnasta sekä kulttuuripalveluista.
Kyselyllä pyritään saamaan kuntalaisia näkemyksiä hyvinvointitoimialan kehittämisestä. Kysymyksiä on sekä nykytilanteesta että kehittämiskohteista.
Tuloksista laaditaan yhteenveto, joka julkaistaan kunnan verkkosivuilla. Vastauksia on tarkoitus käyttää myös toimintasuunnitelman laatimiseen.

Jaa artikkeli

Facebook Twitter

Lue lisää

VILJAKKALA 3.6.2023 15:00 Tilaajille

Rakeista ja tuulesta viis, Viljakkalassa ulkoiltiin – ”Kun alkaa potuttaa, lähden ovesta pihalle”

KOLUMNI 2.6.2023 10:00 Tilaajille

Kirjoittajavieras: Olenko kunnon ihminen? – ”Oletan, että voin itse päättää liikkumiseni määrästä ja muodosta”

MIELIPIDE 1.6.2023 11:00 Tilaajille

Lukijalta: Saataisiinko nuoret liikkumaan avaamalla liikuntasalin ovet? – ”Viranomaisten määräykset ja rajaton valta estävät lapsia ja nuoria nauttimasta liikunnasta”

MIELIPIDE 1.5.2023 14:00 Tilaajille

Lukijalta: Eläkeyhdistys haastaa kunnat tarjoamaan harrastuksille maksuttomia tiloja – ”Eläkkeellä olevat eivät ole uhka tai kuluerä kuntien taloudelle”

IKAALINEN 28.4.2023 10:00 Tilaajille

Kylpylässä tanssitaan läpi kesän – festarien ystäville on tarjolla jopa kolme vaihtoehtoa