HÄMEENKYRÖ 4.12.2024 11:00

VPK:n naisyhdistys ilahdutti Kurjenmäkikodilla – Levyraadin voitti joululaulu

Hämeenkyrön vapaapalokunnan naisyhdistys kävi piristämässä Kurjenmäkikodin asukkaita marraskuun pimeyden keskellä.

Ohjelmassa oli pullanleivontaa, tuolijumppaa ja levyraati. Leivottuja pullia syötiin iltapalalla, ja niitä riitti vielä pakkaseenkin asti. Levyraadissa moni lauloi vanhojen, tuttujen kappaleiden mukana. Voittajaksi selvisi vuodenaikaan sopivasti joululaulu.

Naisyhdistys toivoo, että muutkin inspiroituvat käymään ilahduttamassa ikäihmisiä joulun aikaan.

Jaa artikkeli

Facebook Twitter Kommentoi

Kommentit

Toivomme vilkasta ja moniäänistä keskustelua! Noudatathan pelisääntöjä.

Kirjoita selkeästi ja napakasti. Kaikki viestit luetaan ja hyväksytään ennen julkaisua. Loukkaavia, henkilöön meneviä tai vihamielisiä kommentteja emme julkaise.

Kiitos kommentistasi!

 

Anna nimimerkki, mikäli et halua kommentoida omalla nimelläsi.

Tämän kentän sisältö pidetään yksityisenä eikä sitä näytetä julkisesti.

Lue lisää

HÄMEENKYRÖ 19.3.2025 07:00 Tilaajille

Väylän pelättiin näivettävän Hämeenkyrön, mikä on tilanne nyt? – ”Se ei ole huono asia, että valtatie ei enää mene suoraan kyläkeskuksen läpi”

HÄMEENKYRÖ 7.2.2025 07:00 Tilaajille

Katariina Hätönen auttaa, kun toisella on hätä – ”Monella on jo ammatin kautta hyvät valmiudet vapaaehtoistyöhön”

HÄMEENKYRÖ 7.11.2024 07:00 Tilaajille

Pirha lopetti ikäihmisten lehtitilaukset, järjestö riensi hätiin – Kurjenmäkikodin asukkaat saavat paikallislehden jatkossakin

MIELIPIDE 24.10.2024 13:00 Tilaajille

Napakat 23.10. – ”Pirha säästää ja peruu lehtitilauksiaan”

HÄMEENKYRÖ 20.6.2024 16:00 Tilaajille

Toripäivä Kurjenmäkikodilla – Myyjät toivat aitoa toritunnelmaa