IKAALINEN 29.6.2021 09:00

Uudet valtuutetut korostavat yhteistyön tärkeyttä Ikaalisissa

Liisa Raipala

Yhteistyön tärkeys nousi esiin soittokierroksella ikaalilaisille ensimmäistä kertaa valituille kaupunginvaltuutetuille. Eri puolueiden eniten ääniä saaneilta uusilta valtuutetuilta kysyttiin, mikä asia on heille tulevalla valtuustokaudella tärkein.

– Henkilökohtaisesti tärkein asia on kylien puolen pitäminen. Niistä palveluista, joita kylillä vielä on, täytyy pitää kiinni. Ei säästettäisi esimerkiksi Tevaniemen toimintakeskusta tai Nikulasta, ja myös kansalaisopiston palveluiden olisi tärkeää säilyä kylillä, sanoo <

Jaa artikkeli

Facebook Twitter Kommentoi

Kommentit

Toivomme vilkasta ja moniäänistä keskustelua! Noudatathan pelisääntöjä.

Kirjoita selkeästi ja napakasti. Kaikki viestit luetaan ja hyväksytään ennen julkaisua. Loukkaavia, henkilöön meneviä tai vihamielisiä kommentteja emme julkaise.

Kiitos kommentistasi!

 

Anna nimimerkki, mikäli et halua kommentoida omalla nimelläsi.

Tämän kentän sisältö pidetään yksityisenä eikä sitä näytetä julkisesti.

Lue lisää

HÄMEENKYRÖ, IKAALINEN 29.11.2023 15:00 Tilaajille

Päättäjille jaettiin tietoa etsivästä nuorisotyöstä ja starttipajasta – Huolena on palveluiden valtionrahoituksen leikkaaminen

HÄMEENKYRÖ, IKAALINEN 24.11.2023 17:00 Tilaajille

Sasky investoi Osaralla ja Idea-kampuksella, Ikaalisissa ensi vuonna kulttuurialan SakuStars-kilpailu

IKAALINEN 23.11.2023 16:25 Tilaajille

Ikaalisissa päästiin taas latujen tekoon, Vatulassa pääsee jo perinteisen uralle

HÄMEENKYRÖ, IKAALINEN 23.11.2023 07:00 Tilaajille

Pirhalta uusia esityksiä: Ikaalisten avokuntoutus Hämeenkyröön, vammaispalvelut säilyvät

IKAALINEN, TAMPERE 22.11.2023 13:00 Tilaajille

Pirha haluaa eroon turhista vuokrasopimuksista – Neuvottelukutsuja tiedossa loppuvuodesta