HÄMEENKYRÖ 10.2.2022 09:45

Ulosajo Häijääntiellä ja palava pakettiauto Ahrolantiellä – Pelastuslaitoksella oli kiirettä Hämeenkyrössä

Nina Ylinen



Hämeenkyrö työllisti pelastuslaitosta eilen keskiviikkona puoli yhdeksän maissa. Kello 20.32 tuli hälytys henkilöauton ulosajosta Herttualan risteyksen lähellä Häijääntiellä. Onnettomuudessa ei tullut henkilövahinkoja, mutta pelastuslaitos avusti kaksi henkilöä ulos autosta.

Liki samaan aikaan, kello 20.36, tuli hälytys Ahrolantieltä, jossa oli havaittu pakettiauton palavan talojen välissä. Palo ei uhannut rakennuksia eikä kukaan loukkaantunut. Syttymissyy ei ollut vielä eilen illalla selvillä.

Jaa artikkeli

Facebook Twitter

Lue lisää

IKAALINEN 18.8.2023 10:30 Tilaajille

Toukokuussa tuhoutunutta ulosmitattua hirsitaloa myydään nyt huutokaupalla – Satumaasta on jäljellä perustukset ja keskeneräinen grillikota

HÄMEENKYRÖ 25.7.2023 13:40 Tilaajille

Koirat ojassa jumissa Hämeenkyrön Nukarinkulmalla – pelastuslaitoksen yksiköt apuun

PÄÄKIRJOITUS 19.7.2023 07:00 Tilaajille

Pääkirjoitus: Villa Vihdan palo on iso takaisku – ”Ei voi kuin toivottaa saunaseuralaisille onnea ja sitkeyttä, jotta he jaksavat rakentaa kotisaunansa uudelleen”

IKAALINEN 17.7.2023 11:05 Tilaajille

Saunaseura Löylynlyöjien puheenjohtaja Kalle Kauppila: Villa Vihdan palovahingot ovat useita kymmeniä tuhansia euroja, talkootyötunteja ei summaan pystytä edes laskemaan

OIVASEUTU 22.6.2023 13:00 Tilaajille

Onnistuuko kokonpoltto? – juhannuksen metsäpalovaroitus riippuu tulevien sateiden määrästä