IKAALINEN 18.8.2023 10:30 Tilaajille

Toukokuussa tuhoutunutta ulosmitattua hirsitaloa myydään nyt huutokaupalla – Satumaasta on jäljellä perustukset ja keskeneräinen grillikota

Nina Ylinen
Ulosottolaitos myy huutokaupalla viime toukokuussa Ikaalisten Kolkossa Pannukuusentiellä maan tasalle palanutta hirsitaloa. Kauppaan kuuluu ulosmitattu Satumaa-niminen kiinteistö, johon kuuluu perustuksiin asti palanut hirsitalo, keskeneräinen grillikota ja autotallirakennus.

Haluatko jatkaa lukemista?

Artikkeli on luettavissa UutisOivan tilaajille. Kaikkiin tilauksiin sisältyy kirjautumistunnukset.
Voit myös ostaa vuorokauden lukuoikeuden oivaseutu.fi -sivuston sisältöön 3 eurolla.

Lue lisää

VILJAKKALA 5.12.2023 14:45 Tilaajille

Viljakkalan koulu jouduttiin tyhjentämään epäillyn tulipalon vuoksi – Tilanne ohi

MIELIPIDE 16.8.2023 13:00 Tilaajille

Lukijalta: Ikaalisten historia myydään huutokaupassa – ”Pohjahinta on nolla euroa”

PÄÄKIRJOITUS 19.7.2023 07:00 Tilaajille

Pääkirjoitus: Villa Vihdan palo on iso takaisku – ”Ei voi kuin toivottaa saunaseuralaisille onnea ja sitkeyttä, jotta he jaksavat rakentaa kotisaunansa uudelleen”

IKAALINEN 17.7.2023 11:05 Tilaajille

Saunaseura Löylynlyöjien puheenjohtaja Kalle Kauppila: Villa Vihdan palovahingot ovat useita kymmeniä tuhansia euroja, talkootyötunteja ei summaan pystytä edes laskemaan

IKAALINEN 23.5.2023 11:15 Tilaajille

Hirsitalon paloa tutkitaan törkeänä vahingontekona