HÄMEENKYRÖ 16.11.2022 08:00 Tilaajille

Sairaanhoitaja ei voi tietää, mitä seuraavaksi tapahtuu – ”Akuuttivastaanotto pyörii aina, vaikka millainen henkilöstöpula olisi”

– Juuri nyt meillä on sisässä potilas, jolla on ollut tajuttomuuskohtaus ja toinen potilas, jolla on koukku jalassa, kertoo sairaanhoitaja Jenna Kaipila Hämeenkyrön terveyskeskuksessa. Maininta kertoo paljon sairaanhoitajan tyypillisestä työpäivästä: koskaan ei voi tietää, mitä päivän aikana tapahtuu.

Haluatko jatkaa lukemista?

Artikkeli on luettavissa UutisOivan tilaajille. Kaikkiin tilauksiin sisältyy kirjautumistunnukset.
Voit myös ostaa vuorokauden lukuoikeuden oivaseutu.fi -sivuston sisältöön 3 eurolla.

Lue lisää

HÄMEENKYRÖ 12.5.2025 10:00 Tilaajille

Hämeenkyrössä esitetty yritysten kiinteistöveroale saamassa tyrmäyksen – Vastoin kiinteistöverolakia ja valtiontukisääntelyä

HÄMEENKYRÖ 9.5.2025 13:00 Tilaajille

Apassien naisjoukkue on oppirahansa maksanut – ”Sarjaan lähdettäessä peli on näyttänyt yllättävänkin hyvältä”

HÄMEENKYRÖ 8.5.2025 12:15 Tilaajille

Elinympäristöjohtaja virkailijatalosta: Tähän päätökseen oli varauduttu – Hämeenkyrötalo-hanke etenee

HÄMEENKYRÖ 8.5.2025 10:00 Tilaajille

Apassien P20 joukkue hamuaa sarjanousua – ”Miehiäkään vastaan emme hävinneet edes fyysisyydessä”

HÄMEENKYRÖ 7.5.2025 15:34 Tilaajille

Hallinto-oikeus: Hämeenkyrön virkailijataloa ei saa purkaa – Suojelu tulee ratkaista asemakaavassa