MIELIPIDE 2.8.2023 17:00

Napakat 2.8. – ”Kävelepä Kyröspohjantietä kesäaikaan”

Kävelepä Kyröspohjantietä kesäaikaan. Ohi ajavat autot ylinopeudella. Sitten tulevat niin sanotut kilpapyöräilijät. Ja saman matkan aikana myös rullaluistelija sauvojensa kera. Kaatoi ja pudotti ojaan. Ei pysähtynyt. Onneksi vain mustelmia.

Huolissaan

Kiitokset Ikaalisten kaupungin puutarhurille peltojen ja tienvarsien siistinä pitämisestä sekä uudesta koirapuistosta.

Ilahtunut

Kunpa ihmiset sallisivat pian kukoistavan kukkaketomme olla rauhassa meidän kaikkien iloksi. Poimijat ja tallaajat voisivat kerätä kukkia luonnosta. Siellä niitä riittää kyllä.

Murheellinen jo

Jaa artikkeli

Facebook Twitter Kommentoi

Kommentit

Toivomme vilkasta ja moniäänistä keskustelua! Noudatathan pelisääntöjä.

Kirjoita selkeästi ja napakasti. Kaikki viestit luetaan ja hyväksytään ennen julkaisua. Loukkaavia, henkilöön meneviä tai vihamielisiä kommentteja emme julkaise.

Kiitos kommentistasi!

 

Anna nimimerkki, mikäli et halua kommentoida omalla nimelläsi.

Tämän kentän sisältö pidetään yksityisenä eikä sitä näytetä julkisesti.

Lue lisää

JÄMIJÄRVI 17.4.2025 13:00 Tilaajille

Pitkäjänteinen kehittämistyö palkittiin:Jämijärven VPK:n nuoriso-osasto valittiin vuoden palokuntanuoriso-osastoksi

HÄMEENKYRÖ, IKAALINEN, VILJAKKALA 16.4.2025 07:00 Tilaajille

Alemmalle tieverkolle ei ole luvassa uusia päällysteitä – Vaurioita korjataan paikkaamalla uudelleen ja uudelleen

IKAALINEN 15.4.2025 07:00 Tilaajille

Ikaalisissa veistetään 300 neliön hirsirakennusta paikallisin voimin – Komean suoraa hirttä taloon menee 2,5 kilometrin verran

JÄMIJÄRVI 14.4.2025 17:15 Tilaajille

Jämijärvellä toiseksi eniten ääniä saanut Samuli Aholanranta uskoo tarkan taloudenpidon jatkuvan

IKAALINEN 14.4.2025 17:00 Tilaajille

Ikaalisissa kuntavaalien voittaja oli keskusta, tappiota tuli useille puolueille, valtuustoon nousi uusi ryhmä – Kaikki vannovat yhteistyön nimeen