MIELIPIDE 1.7.2022 06:00

Lukijalta: Hämeenkyrönväylä ei toistaiseksi ole tuonut mitään positiivista – ”Olisi aika alkaa kehittämään Hämeenkyrön ja Kyröskosken taajamia”

Hämeenkyrön kunnanjohtajaa vihlaisee sana ohitustie. Mitään uutta ja positiivista ei ainakaan toistaiseksi väylä ole tuonut. Valitettavasti ensin korona ja nyt herra Putin pitävät siitä huolen, että firmoja tänne saadaan odottaa. Olisi myös aika alkaa kehittämään Hämeenkyrön ja Kyröskosken taajamia. Hämeenkyrö on kai muutakin maisematie?

Huolestunut Hämeenkyröstä

Jaa artikkeli

Facebook Twitter Kommentoi

Kommentit

Toivomme vilkasta ja moniäänistä keskustelua! Noudatathan pelisääntöjä.

Kirjoita selkeästi ja napakasti. Kaikki viestit luetaan ja hyväksytään ennen julkaisua. Loukkaavia, henkilöön meneviä tai vihamielisiä kommentteja emme julkaise.

Kiitos kommentistasi!

 

Anna nimimerkki, mikäli et halua kommentoida omalla nimelläsi.

Tämän kentän sisältö pidetään yksityisenä eikä sitä näytetä julkisesti.

Lue lisää

MIELIPIDE 27.3.2025 19:00 Tilaajille

Napakat 27.3. – ”Kannattaa mennä katsomaan, mitä Ruutinkarilla oikeasti tapahtui”

HÄMEENKYRÖ 19.3.2025 07:00 Tilaajille

Väylän pelättiin näivettävän Hämeenkyrön, mikä on tilanne nyt? – ”Se ei ole huono asia, että valtatie ei enää mene suoraan kyläkeskuksen läpi”

HÄMEENKYRÖ 21.2.2025 07:00 Tilaajille

Hämeenkyrönväylä pirstoi kiinteistöjä – Ely-keskus ja Maanmittauslaitos ehdottivat tilusjärjestelyä, jossa seurakunta ostaa 6,5 hehtaaria maata

HÄMEENKYRÖ 28.1.2025 12:00 Tilaajille

Valkjärven sillalla jälleen vaurio, jo toisen kerran muutaman kuukauden sisään

MIELIPIDE 20.11.2024 15:00 Tilaajille

Napakat 20.11. – ”Ei ainakaan turvallisuutta parannettu”