HÄMEENKYRÖ 22.8.2022 15:00 Tilaajille

Hämeenkyrön seurakunta siirtyi digiaikaan – osa korona-ajan muutoksista tuli jäädäkseen

Nea Kilpinen
Korona pakotti Hämeenkyrön seurakunnan astumaan uuteen ja ottamaan digiloikan. Toiminta, joka normaalisti on ollut kasvokkain ja samassa tilassa tapahtuvaa, muuttui esimerkiksi striimatuiksi jumalanpalveluksiksi.

Haluatko jatkaa lukemista?

Artikkeli on luettavissa UutisOivan tilaajille. Kaikkiin tilauksiin sisältyy kirjautumistunnukset.
Voit myös ostaa vuorokauden lukuoikeuden oivaseutu.fi -sivuston sisältöön 3 eurolla.

Lue lisää

HÄMEENKYRÖ 25.2.2025 10:00 Tilaajille

Kirkon invaramppi uusitaan remontin yhteydessä – Kirkkoneuvosto päätti teettää rampin lisätyönä

HÄMEENKYRÖ 21.2.2025 07:00 Tilaajille

Hämeenkyrönväylä pirstoi kiinteistöjä – Ely-keskus ja Maanmittauslaitos ehdottivat tilusjärjestelyä, jossa seurakunta ostaa 6,5 hehtaaria maata

HÄMEENKYRÖ 20.2.2025 15:00 Tilaajille

Särkijärven leirikeskus saa sähköautojen latauspisteen – Laki velvoittaa asentamaan kiinteistölle latauspisteen, jos parkkipaikkoja on 20 tai enemmän

HÄMEENKYRÖ 24.1.2025 17:00 Tilaajille

Israelilaiset tanssit vievät mukanaan Hämeenkyrön seurakunnassa – ”Knoppi on kaikkien laulujen erilaiset liikkeet”

MIELIPIDE 20.12.2024 13:00 Tilaajille

Lukijalta: Alustusta kanelikeskusteluun – ”Tässä joitakin lähiajan tapahtumia, jotka räikeästi rikkovat päättäjiemme hyvätahtoisuutta”