HÄMEENKYRÖ, IKAALINEN, VILJAKKALA 16.4.2025 07:00 Tilaajille

Alemmalle tieverkolle ei ole luvassa uusia päällysteitä – Vaurioita korjataan paikkaamalla uudelleen ja uudelleen

Liisa Raipala
Valtion ylläpitämillä teillä on paljon huonokuntoista päällystettä ympäri Pirkanmaan, ja tämä koskee muun maakunnan tavoin teitä myös Hämeenkyrössä, Ikaalisissa ja Viljakkalassa.

Haluatko jatkaa lukemista?

Artikkeli on luettavissa UutisOivan tilaajille. Kaikkiin tilauksiin sisältyy kirjautumistunnukset.
Voit myös ostaa vuorokauden lukuoikeuden oivaseutu.fi -sivuston sisältöön 3 eurolla.

Lue lisää

IKAALINEN 9.5.2025 17:00 Tilaajille

Neljä tahoa ilmoitti kiinnostuksensa Kompin liiketontista – ”Seuraavaksi odotetaan realistisia toimintasuunnitelmia tontin käytöstä”

IKAALINEN 9.5.2025 16:10 Tilaajille

Tekninen vika vaikeuttaa kasteluveden saantia Ikaalisten pohjoisella hautausmaalla – Korjaus jatkuu alkuviikosta

IKAALINEN 9.5.2025 10:00 Tilaajille

Ikaalinen myi kylpylälle vajaan hehtaarin määräalan – ”Tulevien investointien reserviksi”

IKAALINEN 8.5.2025 17:00 Tilaajille

Etelä-Suomessa harvinainen Sunttinevan aapasuo on nyt kokonaan suojeltu – Viisi maanomistajaa on tehnyt suojelusopimuksen, viimeisimpänä Finsilva-yhtiö 11 hehtaarin alueesta Varpeella

IKAALINEN 8.5.2025 07:00 Tilaajille

Ikaalisten hallintosääntöä uudistetaan: Lopetettavan teknisen lautakunnan toimivalta siirtyy kaupunginhallitukselle ja uudelle elinympäristölautakunnalle