OIVASEUTU 25.2.2024 08:00 Tilaajille

30 osakasta kasvatti omistustaan Leppäkosken osakeannissa – Suurin omistaja todennäköisesti eniten

Heikki Pettinen
Leppäkoski Group Oy:n 640 osakkeenomistajasta 30 osallistui yhtiön osakkeenomistajille suunnattuun osakeantiin. Vaikka antiin mukaan lähteneet ovat vain pieni osa yhtiön omistajakunnasta, he omistivat ennen antia 23,3 prosenttia yhtiön osakekannasta.

Haluatko jatkaa lukemista?

Artikkeli on luettavissa UutisOivan tilaajille. Kaikkiin tilauksiin sisältyy kirjautumistunnukset.
Voit myös ostaa vuorokauden lukuoikeuden oivaseutu.fi -sivuston sisältöön 3 eurolla.

Lue lisää

OIVASEUTU 17.4.2025 15:00 Tilaajille

Hallituksen ehdotus Leppäkosken yhtiökokoukselle: Rekisteröimättömät osakkeet siirtyvät yhtiön haltuun

OIVASEUTU 4.4.2025 13:20 Tilaajille

Alfors Oy:llä on nyt yli 50 prosentin äänivalta Leppäkoskessa – Pienosakkaita muutos ei yllätä: ”Ihan pelikirjan mukainen”

OIVASEUTU 28.2.2025 14:00 Tilaajille

Ylöjärven kaupunki huutokauppaa Leppäkosken osakkeensa – Taustalla kaupungin osakkeiden salkutus joulukuussa

IKAALINEN 2.1.2025 13:20 Tilaajille

Mika Salo Leppäkosken Lämpö Oy:n toimitusjohtajaksi, Koskinen jatkaa Leppäkoski Group Oy:n ja Leppäkosken Sähkö Oy:n toimitusjohtajana

HÄMEENKYRÖ 20.9.2024 07:00 Tilaajille

Leppäkoski on ostanut kaksi yritystonttia Hämeenkyröstä – Tietoa niiden käytöstä ei heru