Koululaiset kisasivat Ikaalisissa

Hämeenkyrön, Ikaalisten, Jämijärven ja Viljakkalan paikalliset uutiset

IKAALINEN. Koulujen väliset yleisurheilukilpailut käytiin Läykkälänlahden urhelukentällä 9. syyskuuta.

Tulokset

P7-9lk 100 m: 1) Jonne Toivonen YK 13,64, 2) Veeti Vainionpää YK 13,96, 3) Miro Kortteus YK 14,02, 4) Onni Pesonen YK 14,10, 5) Janne Hännikäinen YK 14,46, 6) Sakarias Keskiruusi YK 14,61, 7) Roope Savisto YK 15,07, 8) Patrik Grönstrand YK 18,18, Elias Itäpää YK DNS, Mikael Ruskee YK DNS, Samuel Hulppo YK DNS. Erä 1 (NWND): Elias Itäpää YK DNS, Mikael Ruskee YK DNS, Samuel Hulppo YK DNS, Erä 2 (NWND): 1) Jonne Toivonen YK 13,64, 2) Veeti Vainionpää YK 13,96, 3) Miro Kortteus YK 14,02, 4) Onni Pesonen YK 14,10, 5) Janne Hännikäinen YK 14,46, 6) Sakarias Keskiruusi YK 14,61, 7) Roope Savisto YK 15,07, 8) Patrik Grönstrand YK 18,18.

P7-9lk 800 m: 1) Oskari Kangasniemi YK 2.13,71, 2) Veeti Vainionpää YK 2.47,13, 3) Onni Pesonen YK 2.52,27, 4) Valtteri Lahtinen YK 3.32,02, Miro Vuolle YK DNS, Jonne Toivonen YK DNS, Mikael Ruskee YK DNS.

P7-9lk Korkeus: : 1) Aleksi Hallia YK 106, Joonatan Pihlava YK DNS,

P7-9lk Pituus: 1) Oskari Kangasniemi YK 5,36, 2) Veeti Vainionpää YK 4,62, 3) Miro Kortteus YK 4,17, 4) Janne Hännikäinen YK 3,64, 5) Perttu Alakesti YK 3,32, 6) Aleksi Hallia YK 3,20, 7) Sami Koskensalo YK 3,12, 8) Juho Haavisto YK 2,92, 9) Valtteri Huhtasalo YK 2,48, Peetu Hannus YK NM, Samuel Hulppo YK DNS, Joonatan Pihlava YK DNS.

P7-9lk Kuula 4,0 kg: 1) Jonne Toivonen YK 11,17, 2) Mikko Saukkokoski YK 10,24, 3) Aleksi Lumia YK 9,72, 4) Topi Teuho YK 9,47, 5) Onni Pesonen YK 9,46, 6) Tuomas Ojala YK 8,88, 7) Valtteri Huhtasalo YK 8,57, 8) Jermu Lahtinen YK 8,40, 9) Lassi Toivonen YK 7,97, 10) Valtteri Lahtinen YK 7,88, 11) Peetu Hannus YK 7,49, 12) Juho Haavisto YK 7,37, 13) Elias Itäpää YK 7,28, 14) Perttu Alakesti YK 5,95, 15) Nestori Marjamäki YK 5,49, Jani Kulmala YK DNS, Miro Vuolle YK DNS.

P7-9lk Keihäs 600 g: 1) Mikko Saukkokoski YK 37,04, 2) Oskari Kangasniemi YK 35,60, 3) Jermu Lahtinen YK 28,08, 4) Aleksi Lumia YK 27,41, 5) Onni Pesonen YK 23,93, 6) Sakarias Keskiruusi YK 22,89, 7) Topi Teuho YK 19,19, 8) Tuomas Ojala YK 17,89, 9) Patrik Grönstrand YK 17,79, 10) Valtteri Lahtinen YK 16,59, 11) Sami Koskensalo YK 16,53, 12) Roope Savisto YK 13,82, 13) Lassi Toivonen YK 11,00, 14) Nestori Marjamäki YK 9,35, Jani Kulmala YK DNS, Miro Vuolle YK DNS.

P1-2lk 60 m: 1) Rasmus Leino Kilv 10,58, 2) Jussi Hiekka Kilv 11,39, 3) Justus Pihlava VRK 11,55, 4) Joonas Nopanen Teva 11,64, 5) Samuel Murphy VRK 11,67, 6) Leevi Hakala Teva 11,70, 7) Eetu Kaukonen Kilv 11,85, 8) Oleg Iljin Luha 12,05, 9) Aatu Rahikka VRK 12,11, 10) Matias Rantanen VRK 12,18, 11) Linus Kärkkäinen Kilv 12,27, 12) Ossi Heinämäki Teva 12,34, 13) Jesse Vänni Kilv 12,50, 14) Santeri Sarin VRK 12,55, 15) Jesse Mäkelä Kilv 12,60, 16) Roni-Julius Nummela VRK 12,62, 17) Juho Köntti Luha 12,89, 18) Aaro Särkikoski Kilv 12,90, 19) Aatu Smolander VRK 13,09, 20) Veeti Vikman Kilv 13,10, 21) Samuel Ollila VRK 13,13, 22) Oskari Ylirautalahti Teva 13,14, 23) Viljami Vikman VRK 13,33, 24) Lauri Rautanen VRK 13,34, 25) Jonne Maanavilja VRK 13,39, 26) Pyry Salonen Kilv 13,56, 27) Topias Vaskelainen VRK 13,58, 28) Evert Alarotu VRK 13,63, 29) Riku Harsu VRK 13,65, 30) Daavid Kalli VRK 13,72, 31) Johannes Haapamäki VRK 13,80, 31) Toni Iivonen Teva 13,80, 33) Luukas Aila VRK 13,85, 34) Jonne Ylirautalahti Teva 13,87, 34) Aaro Kahari Kilv 13,87, 36) Alvari Lindeman VRK 14,09, 37) Paavo Hankala VRK 14,16, 38) Jussi Kela VRK 14,21, 39) Joona Selin VRK 14,25, 40) Arttu Hietakoivisto Kilv 14,29, 41) Benjamin Laitinen VRK 14,31, 42) Nooa Keimiöniemi VRK 14,45, 43) Aaro Tiura Luha 14,50, 44) Toivo Vallenius VRK 14,61, 45) Eetu Hakala VRK 14,98, 46) Lenny Nummela VRK 15,18, 47) Taavi Husari VRK 15,67, 48) Kaarle Kari VRK 15,81, 49) Aleksi Koivuniemi Teva 16,01, 50) Jesse Jylli VRK 16,58, 51) Veeti Vento VRK 17,52, 52) Ilkka Lehto VRK 21,24, 53) Eero Järvinen Teva 23,85, Samu Ahvenainen VRK DNS, Jesse Hiiri VRK DNS, Veeti Viljakka VRK DNS, Matias Iltanen VRK DNS, Kasper Salonen VRK DNS, Arttu Järvensivu Luha DNS. Erä 1 (NWND): 1) Veeti Vikman Kilv 13,10, 2) Jonne Maanavilja VRK 13,39, 3) Johannes Haapamäki VRK 13,80, Samu Ahvenainen VRK DNS, Veeti Viljakka VRK DNS, Arttu Järvensivu Luha DNS, Erä 2 (NWND): 1) Jesse Vänni Kilv 12,50, 2) Roni-Julius Nummela VRK 12,62, 3) Pyry Salonen Kilv 13,56, 4) Evert Alarotu VRK 13,63, 5) Benjamin Laitinen VRK 14,31, Kasper Salonen VRK DNS, Erä 3 (NWND): 1) Samuel Murphy VRK 11,67, 2) Santeri Sarin VRK 12,55, 3) Jesse Mäkelä Kilv 12,60, 4) Luukas Aila VRK 13,85, 5) Aaro Tiura Luha 14,50, 6) Eetu Hakala VRK 14,98, Erä 4 (NWND): 1) Rasmus Leino Kilv 10,58, 2) Jussi Hiekka Kilv 11,39, 3) Justus Pihlava VRK 11,55, 4) Aatu Smolander VRK 13,09, 5) Samuel Ollila VRK 13,13, 6) Nooa Keimiöniemi VRK 14,45, Matias Iltanen VRK DNS, Erä 5 (NWND): 1) Aatu Rahikka VRK 12,11, 2) Ossi Heinämäki Teva 12,34, 3) Joona Selin VRK 14,25, 4) Arttu Hietakoivisto Kilv 14,29, 5) Toivo Vallenius VRK 14,61, 6) Lenny Nummela VRK 15,18, 7) Eero Järvinen Teva 23,85, Erä 6 (NWND): 1) Leevi Hakala Teva 11,70, 2) Eetu Kaukonen Kilv 11,85, 3) Oskari Ylirautalahti Teva 13,14, 4) Riku Harsu VRK 13,65, 5) Alvari Lindeman VRK 14,09, 6) Paavo Hankala VRK 14,16, 7) Veeti Vento VRK 17,52, Erä 7 (NWND): 1) Oleg Iljin Luha 12,05, 2) Linus Kärkkäinen Kilv 12,27, 3) Viljami Vikman VRK 13,33, 4) Lauri Rautanen VRK 13,34, 5) Jonne Ylirautalahti Teva 13,87, 6) Taavi Husari VRK 15,67, 7) Ilkka Lehto VRK 21,24, Erä 8 (NWND): 1) Daavid Kalli VRK 13,72, 2) Toni Iivonen Teva 13,80, 3) Aaro Kahari Kilv 13,87, 4) Kaarle Kari VRK 15,81, 5) Aleksi Koivuniemi Teva 16,01, 6) Jesse Jylli VRK 16,58, Jesse Hiiri VRK DNS, Erä 9 (NWND): 1) Joonas Nopanen Teva 11,64, 2) Matias Rantanen VRK 12,18, 3) Juho Köntti Luha 12,89, 4) Aaro Särkikoski Kilv 12,90, 5) Topias Vaskelainen VRK 13,58, 6) Jussi Kela VRK 14,21.

P1-2lk Pituus (alue): 1) Justus Pihlava VRK 2,93, 2) Eetu Kaukonen Kilv 2,65, 3) Aatu Smolander VRK 2,46, 4) Leevi Hakala Teva 2,45, 5) Tuomas Vikman VRK 2,43, 6) Jesse Jylli VRK 2,41, 7) Juho Köntti Luha 2,36, 8) Jussi Kela VRK 2,25, 9) Jesse Mäkelä Kilv 2,22, 10) Aatu Rahikka VRK 2,14, 11) Johannes Haapamäki VRK 2,12, 12) Jonne Maanavilja VRK 2,07, 13) Jesse Vänni Kilv 2,03, 14) Samuel Ollila VRK 2,03, 15) Evert Alarotu VRK 2,01, 16) Luukas Aila VRK 1,99, 17) Daavid Kalli VRK 1,96, 18) Aaro Särkikoski Kilv 1,96, 19) Lauri Rautanen VRK 1,94, 20) Benjamin Laitinen VRK 1,93, 21) Nooa Keimiöniemi VRK 1,88, 22) Alvari Lindeman VRK 1,87, 23) Paavo Hankala VRK 1,86, 24) Riku Harsu VRK 1,86, 25) Kaarle Kari VRK 1,80, 26) Joona Selin VRK 1,78, 27) Ilmari Ojakoski Kilv 1,74, 28) Veeti Vikman Kilv 1,72, 29) Jimi Heinämäki Teva 1,61, 30) Kaarle Kanko Kilv 1,50, 31) Veeti Vento VRK 1,50, 32) Eetu Hakala VRK 1,49, 33) Topias Vaskelainen VRK 1,47, 34) Aaro Tiura Luha 1,33, 35) Toivo Vallenius VRK 1,33, 36) Lenny Nummela VRK 1,33, Samu Ahvenainen VRK DNS, Jesse Hiiri VRK DNS, Veeti Viljakka VRK DNS, Akseli Pihkoluoma VRK DNS, Kasper Salonen VRK DNS, Arttu Järvensivu Luha DNS.

P1-2lk Pallonheitto: 1) Matias Rantanen VRK 26,20, 2) Rasmus Leino Kilv 25,67, 3) Linus Kärkkäinen Kilv 21,60, 4) Tuomas Vikman VRK 20,70, 5) Oskari Ylirautalahti Teva 17,25, 6) Reeti Marjamäki Kilv 17,05, 7) Oleg Iljin Luha 16,60, 8) Ossi Heinämäki Teva 15,85, 9) Viljami Vikman VRK 15,75, 10) Samuel Murphy VRK 14,15, 11) Martti Lautamäki Teva 12,70, 12) Leo Viljanen Teva 11,45, 13) Jimi Heinämäki Teva 11,25, 14) Roni-Julius Nummela VRK 11,20, 15) Leonardo Arvela Teva 10,25, 16) Lauri Tuuliniemi Teva 10,15, 17) Toni Iivonen Teva 9,55, 18) Jonne Ylirautalahti Teva 9,15, 19) Kustaa Wiljakka Teva 7,70, 20) Ilkka Lehto VRK 3,30, Akseli Pihkoluoma VRK DNS, Matias Iltanen VRK DNS.

P3-4lk 60 m: 1) Tuomas Mäkelä VRK 10,17, 2) Onni ƒikäs Kilv 10,18, 3) Paulus Soini VRK 10,28, 4) Nuutti Nisukangas VRK 10,29, 5) Joona Kurula Kilv 10,39, 6) Daniel Sillanpää VRK 10,40, 7) Eliel Kärkkäinen Kilv 11,00, 8) Veetu Kalli VRK 11,03, 9) Niko Forsman Luha 11,07, 10) Toivo Kalli VRK 11,11, 11) Ilmari Lampinen Luha 11,12, 12) Arttu Pesonen Kilv 11,25, 13) Vihtori Talonen Kilv 11,42, 14) Rafael Järvinen Teva 11,44, 15) Martti Viitaniemi Kilv 11,50, 16) Joona Harjuntausta Kilv 11,51, 17) Matias Haavisto VRK 11,52, 18) Ossi Rinnetmäki Teva 11,65, 19) Ville Jyräkoski Teva 11,66, 20) Hermanni Holma Kilv 11,86, 21) Caro Silvennoinen VRK 11,94, 22) Rasmus Ojajärvi Teva 12,00, 23) Aatu Pärnänen Luha 12,65, 24) Theo Silvennoinen VRK 12,90, 25) Jesse Perämäki Kilv 13,55, 26) Jooseppi Jokinen VRK 13,63, 27) Luukas Lehtiö VRK 13,80, 28) Valtteri Rantala Kilv 13,95, Jero Lampila VRK DNS, Valtteri Uusitalo VRK DNS, Nooa Kuusijoensuu Kilv DNS, Emil Vuorela Kilv DNS. Erä 1 (NWND): 1) Joona Harjuntausta Kilv 11,51, 2) Matias Haavisto VRK 11,52, 3) Ossi Rinnetmäki Teva 11,65, 4) Jesse Perämäki Kilv 13,55, 5) Luukas Lehtiö VRK 13,80, 6) Valtteri Rantala Kilv 13,95, Erä 2 (NWND): 1) Ilmari Lampinen Luha 11,12, 2) Vihtori Talonen Kilv 11,42, 3) Ville Jyräkoski Teva 11,66, 4) Caro Silvennoinen VRK 11,94, 5) Theo Silvennoinen VRK 12,90, Jero Lampila VRK DNS, Erä 3 (NWND): 1) Daniel Sillanpää VRK 10,40, 2) Rafael Järvinen Teva 11,44, 3) Martti Viitaniemi Kilv 11,50, 4) Rasmus Ojajärvi Teva 12,00, 5) Aatu Pärnänen Luha 12,65, 6) Jooseppi Jokinen VRK 13,63, Erä 4 (NWND): 1) Eliel Kärkkäinen Kilv 11,00, 2) Toivo Kalli VRK 11,11, 3) Hermanni Holma Kilv 11,86, Valtteri Uusitalo VRK DNS, Nooa Kuusijoensuu Kilv DNS, Emil Vuorela Kilv DNS, Erä 5 (NWND): 1) Tuomas Mäkelä VRK 10,17, 2) Onni ƒikäs Kilv 10,18, 3) Paulus Soini VRK 10,28, 4) Nuutti Nisukangas VRK 10,29, 5) Joona Kurula Kilv 10,39, 6) Veetu Kalli VRK 11,03, 7) Niko Forsman Luha 11,07, 8) Arttu Pesonen Kilv 11,25.

P3-4lk 800 m: 1) Oskari Savolainen VRK 2.46,81, 2) Eliel Kärkkäinen Kilv 3.03,95, 3) Daniel Sillanpää VRK 3.17,33, 4) Joona Kurula Kilv 3.24,83, 5) Toivo Kalli VRK 3.25,21, 6) Onni ƒikäs Kilv 3.51,41, 7) Joonas Kukkala Kilv 4.46,73, Vihtori Talonen Kilv DNF, Valtteri Uusitalo VRK DNS, Emil Vuorela Kilv DNS, Joona Harjuntausta Kilv DNS.

P3-4lk Pituus (alue): 1) Oskari Savolainen VRK 3,80, 2) Daniel Sillanpää VRK 3,34, 3) Paulus Soini VRK 3,17, 4) Onni ƒikäs Kilv 3,08, 5) Joona Kurula Kilv 3,08, 6) Jere Sormunen VRK 2,89, 7) Ville Jyräkoski Teva 2,86, 8) Niko Forsman Luha 2,83, 9) Tuukka Kivimäki VRK 2,81, 10) Hermanni Holma Kilv 2,68, 11) Atte Kianen VRK 2,68, 12) Eelis Peltoniemi Teva 2,57, 13) Janne Maanavilja VRK 2,51, 14) Joonas Kukkala Kilv 2,47, 15) Rasmus Ojajärvi Teva 2,38, 16) Arttu Pesonen Kilv 2,33, 17) Aatu Pärnänen Luha 2,18, 18) Valtteri Rantala Kilv 1,96, Jero Lampila VRK DNS, Nooa Kuusijoensuu Kilv DNS, Emil Vuorela Kilv DNS, Antti Virtanen Kilv DNS.

P3-4lk Kuula 2,0kg: 1) Nuutti Nisukangas VRK 7,04, 2) Antti Kulokoski VRK 6,09, 3) Tuukka Alakesti Kilv 6,07, 4) Kimi Soukko VRK 5,62, 5) Ilari Mäkelä Teva 5,42, 6) Ilmari Lampinen Luha 5,29, 7) Matias Haavisto VRK 5,17, 8) Veeti Moisio VRK 4,96, 9) Janne Maanavilja VRK 4,05, 10) Vili Kantola VRK 3,55, 11) Niko Simonen VRK 3,00, Tuomas Mäkelä VRK NM, Veeti Lahti VRK DNS, Valtteri Uusitalo VRK DNS.

P3-4lk Junnukeihäs: 1) Oskari Savolainen VRK 16,57, 2) Tuukka Alakesti Kilv 16,48, 3) Ilari Mäkelä Teva 11,03, 4) Martti Viitaniemi Kilv 10,84, 5) Antti Virtanen Kilv 10,24, 6) Vihtori Talonen Kilv 8,81, 7) Tuukka Kivimäki VRK 8,52, 8) Eelis Peltoniemi Teva 8,42, 9) Eetu Sarkki VRK 8,20, 10) Vili Kantola VRK 7,61, 11) Jooseppi Jokinen VRK 5,49, 12) Luukas Lehtiö VRK 4,01, Theo Silvennoinen VRK DNS, Antti Kulokoski VRK DNS, Arttu Antila VRK DNS.

P5-6lk 100 m: 1) Urho Keskiruusi Teva 15,67, 2) Jesper Pihlava VRK 16,06, 3) Juho Wiljakka Teva 16,14, 4) Ville Jaanu Teva 16,60, 5) Aleksi Tuuri VRK 16,75, 6) Jiro Rinnetmäki Teva 17,15, 7) Juho Hiitelä Teva 17,29, 8) Eetu Kianen VRK 17,45, 9) Eevertti Holma Kilv 18,41, 10) Sebastian Faltin VRK 18,85, 11) Konsta Kari Kilv 18,94, 12) Juuso Kaukonen Kilv 18,97, 13) Henri Jokinen VRK 19,56, 14) Niilo Kariaho Teva 19,68. Erä 1 (NWND): 1) Ville Jaanu Teva 16,60, 2) Juho Hiitelä Teva 17,29, 3) Eetu Kianen VRK 17,45, 4) Sebastian Faltin VRK 18,85, 5) Juuso Kaukonen Kilv 18,97, 6) Henri Jokinen VRK 19,56, 7) Niilo Kariaho Teva 19,68, Erä 2 (NWND): 1) Urho Keskiruusi Teva 15,67, 2) Jesper Pihlava VRK 16,06, 3) Juho Wiljakka Teva 16,14, 4) Aleksi Tuuri VRK 16,75, 5) Jiro Rinnetmäki Teva 17,15, 6) Eevertti Holma Kilv 18,41, 7) Konsta Kari Kilv 18,94.

P5-6lk 800 m: 1) Urho Keskiruusi Teva 3.16,11, 2) Juho Wiljakka Teva 3.19,50, 3) Ville Jaanu Teva 3.21,07, 4) Eevertti Holma Kilv 3.22,46, 5) Niilo Kariaho Teva 3.37,57, 6) Konsta Kari Kilv 4.00,29, Nikolai Virtanen VRK DNF, Petrus Mäkinen VRK DNS.

P5-6lk Korkeus: : 1) Akseli Mäkelä VRK 127,

P5-6lk Pituus (alue): 1) Akseli Mäkelä VRK 4,23, 2) Jesper Pihlava VRK 3,95, 3) Urho Keskiruusi Teva 3,93, 4) Juho Hiitelä Teva 3,50, 5) Niklas Hakala Teva 3,34, 6) Paavo Päiväniemi Teva 2,94, 7) Niilo Kariaho Teva 2,78, 8) Eevertti Holma Kilv 2,78, 9) Eetu Wallenius VRK 2,75, 10) Kasper Rajakoski VRK 2,60, 11) Niko Oksanen Teva 2,41, 12) Nikolai Virtanen VRK 2,30, Akseli Bruun VRK DNS, Petrus Mäkinen VRK DNS.

P5-6lk Kuula 2,5 kg: 1) Jonne Niemelä VRK 8,80, 2) Eino Kuusela Teva 8,05, 3) Petteri Ylirautalahti Teva 6,75, 4) Ville Jaanu Teva 6,73, 5) Matias Corell VRK 6,27, 6) Aaro Tuuliniemi Teva 5,72, 7) Eetu Kianen VRK 5,66, 8) Ville-Veikko Ritakorpi VRK 5,07, Eemu Karila VRK DNS, Aleksi Faltin VRK DNS.

P5-6lk Keihäs 400 g: 1) Jonne Niemelä VRK 36,18, 2) Eino Kuusela Teva 25,54, 3) Jiro Rinnetmäki Teva 19,22, 4) Niko Jänisniemi VRK 17,80, 5) Aaro Tuuliniemi Teva 15,52, 6) Konsta Kari Kilv 12,28, 7) Petteri Ylirautalahti Teva 10,96, 8) Juuso Kaukonen Kilv 6,35, Niko Harsu VRK DNS.

T7-9lk 100 m: (NWND): 1) Josefina Salmi YK 13,96, 2) Jemina Mäkinen YK 14,18, 3) Mari Teelmäki YK 15,51, 4) Milla Aaltonen YK 15,93, 5) Jenni Kohtanen YK 17,50.

T7-9lk 800 m: 1) Venla Kauppila YK 2.56,81, 2) Saana Sarkonen YK 2.58,18, 3) Jenni Kohtanen YK 3.13,78.

T7-9lk Korkeus: : 1) Saana Sarkonen YK 138, 2) Venla Kauppila YK 132,

T7-9lk Pituus: 1) Josefina Salmi YK 4,36, 2) Milla Aaltonen YK 3,92, 3) Nelli Vähä-Peltomäki YK 3,60, 4) Susanna Koskensalo YK 3,18, 5) Veera Vaskelainen YK 2,75.

T7-9lk Kuula 3,0 kg: 1) Johanna Välimäki YK 8,40, 2) Noora Vähä-Peltomäki YK 7,89, 3) Sanni Tienari YK 7,77, 4) Susanna Koskensalo YK 6,57, 5) Nelli Vähä-Peltomäki YK 6,40, 6) Laura Katajisto YK 5,97, 7) Saana Sarkonen YK 5,95, 8) Ella Puonti YK 5,21, Silja Kyrönviita YK DNS.

T7-9lk Keihäs 400 g: 1) Johanna Välimäki YK 25,49, 2) Jemina Mäkinen YK 22,40, 3) Noora Vähä-Peltomäki YK 18,22, 4) Sanni Tienari YK 17,13, 5) Mari Teelmäki YK 15,20, 6) Laura Katajisto YK 14,87, 7) Ella Puonti YK 14,38, 8) Veera Vaskelainen YK 8,04, Silja Kyrönviita YK DNS.

T1-2lk 60 m: 1) Milja-Riikka Seppä VRK 11,17, 2) Liinu Läykki VRK 11,63, 3) Isla Wikman Kilv 11,75, 4) Varvara Malysheva VRK 11,76, 5) Sania Rajasalo Kilv 11,79, 6) Lila Räsänen VRK 11,81, 7) Elsi Talonen VRK 11,85, 8) Roosa Koivisto VRK 11,86, 9) Oona Savolainen VRK 11,93, 10) Elsa Talonen Kilv 12,19, 11) Nita Kuusisto VRK 12,26, 12) Janita Ylirautalahti Teva 12,35, 13) Sonja Ekman VRK 12,36, 13) Aino Rittola Luha 12,36, 15) Elli Rautanen VRK 12,43, 16) Sara Lindell Kilv 12,60, 17) Isla Koskensalo Kilv 12,70, 18) Kiira Nummela VRK 12,92, 18) Kristiina Uurasjärvi VRK 12,92, 20) Jasmin Benzara VRK 13,19, 21) Josefiina Viitakoski Kilv 13,68, 22) Emilia Keskinen VRK 13,78, 23) Ainu Tiensuu Luha 13,89, 24) Henna-Mari Hemmilä VRK 14,02, 25) Ella Kiuru VRK 14,04, 26) Tuulia Kellander VRK 14,55, 27) Nella Koskinen VRK 15,11, 28) Anna Nieminen VRK 15,64, 29) Veera Hankala VRK 16,60, Ania Heino VRK DNS, Venla Timari VRK DNS, Emilia Salminen VRK DNS, Felicia Stenroth VRK DNS. Erä 1 (NWND): 1) Varvara Malysheva VRK 11,76, 2) Elli Rautanen VRK 12,43, 3) Henna-Mari Hemmilä VRK 14,02, 4) Tuulia Kellander VRK 14,55, 5) Anna Nieminen VRK 15,64, Venla Timari VRK DNS, Emilia Salminen VRK DNS, Erä 2 (NWND): 1) Liinu Läykki VRK 11,63, 2) Sania Rajasalo Kilv 11,79, 3) Roosa Koivisto VRK 11,86, 4) Kristiina Uurasjärvi VRK 12,92, 5) Nella Koskinen VRK 15,11, 6) Veera Hankala VRK 16,60, Felicia Stenroth VRK DNS, Erä 3 (NWND): 1) Lila Räsänen VRK 11,81, 2) Sonja Ekman VRK 12,36, 3) Sara Lindell Kilv 12,60, 4) Kiira Nummela VRK 12,92, 5) Ainu Tiensuu Luha 13,89, 6) Ella Kiuru VRK 14,04, Ania Heino VRK DNS, Erä 4 (NWND): 1) Oona Savolainen VRK 11,93, 2) Aino Rittola Luha 12,36, 3) Isla Koskensalo Kilv 12,70, 4) Jasmin Benzara VRK 13,19, 5) Josefiina Viitakoski Kilv 13,68, 6) Emilia Keskinen VRK 13,78, Erä 5 (NWND): 1) Milja-Riikka Seppä VRK 11,17, 2) Isla Wikman Kilv 11,75, 3) Elsi Talonen VRK 11,85, 4) Elsa Talonen Kilv 12,19, 5) Nita Kuusisto VRK 12,26, 6) Janita Ylirautalahti Teva 12,35.

T1-2lk Pituus (alue): 1) Nita Kuusisto VRK 2,60, 2) Minna Saarijoki VRK 2,54, 3) Varvara Malysheva VRK 2,51, 4) Sonja Ekman VRK 2,45, 5) Isla Wikman Kilv 2,44, 6) Elli Rautanen VRK 2,42, 7) Elsi Talonen VRK 2,36, 8) Oona Savolainen VRK 2,36, 9) Roosa Koivisto VRK 2,31, 10) Kristiina Uurasjärvi VRK 2,31, 11) Elsa Talonen Kilv 2,31, 12) Milja-Riikka Seppä VRK 2,30, 13) Julia Pieniluoma Kilv 2,27, 14) Emilia Salminen VRK 2,27, 14) Emilia Lilius Kilv 2,27, 16) Kiira Nummela VRK 2,25, 17) Tuulia Kellander VRK 2,21, 18) Peppi Salonen Kilv 2,17, 19) Fanni Jokinen VRK 2,16, 20) Sania Rajasalo Kilv 2,10, 21) Isla Koskensalo Kilv 2,07, 22) Jasmin Benzara VRK 2,01, 23) Liinu Läykki VRK 1,98, 24) Aino Rittola Luha 1,96, 25) Laura Saar VRK 1,90, 26) Josefiina Viitakoski Kilv 1,90, 27) Ronja Viilo Kilv 1,86, 28) Ainu Tiensuu Luha 1,85, 29) Oona Mettälä VRK 1,83, 30) Seere Sisättö Luha 1,80, 31) Amanda Yrjölä VRK 1,70, 32) Emilia Helminen Teva 1,68, 33) Emilia Koskela VRK 1,64, 34) Nea Ollonberg VRK 1,60, 35) Nella Koskinen VRK 1,57, 36) Emilia Keskinen VRK 1,46, 37) Anna Nieminen VRK 1,39, Julia Välimäki VRK DNS, Amanda Korte VRK DNS, Felicia Stenroth VRK DNS, Taimi Talonen Luha DNS.

T1-2lk Pallonheitto: 1) Oona Mettälä VRK 16,30, 2) Peppi Salonen Kilv 13,00, 3) Janita Ylirautalahti Teva 12,50, 4) Minna Saarijoki VRK 12,25, 5) Emilia Koskela VRK 12,05, 6) Amanda Yrjölä VRK 11,80, 7) Emilia Helminen Teva 10,69, 8) Fanni Jokinen VRK 10,65, 9) Emilia Lilius Kilv 10,25, 10) Laura Saar VRK 9,20, 11) Ronja Viilo Kilv 8,10, 12) Sani Heikkinen Teva 7,05, 13) Peppi Päiväniemi Teva 6,40, 14) Seere Sisättö Luha 6,20, 15) Henna-Mari Hemmilä VRK 6,20, 16) Veera Hankala VRK 5,65, 17) Nea Ollonberg VRK 5,15, Venla Timari VRK DNS, Amanda Korte VRK DNS, Taimi Talonen Luha DNS.

T3-4lk 60 m: 1) Ella Kurula Teva 9,84, 2) Janika Viitakoski Kilv 10,30, 3) Kamilla Hilman VRK 10,43, 4) Nea Alitalo VRK 10,53, 5) Siiri Lindell Kilv 10,78, 6) Venla Smolander VRK 11,30, 7) Siiri Läykki VRK 11,35, 7) Pauliina Viljanen Teva 11,35, 9) Lumi Reive Teva 11,36, 10) Ninni Rantanen VRK 11,43, 11) Milla Kulmala VRK 11,50, 12) Jemina Ylirautalahti Teva 11,62, 13) Meeri Niemenmaa VRK 11,63, 14) Pihla Hakala Teva 11,94, 15) Julia Mensah VRK 12,02, 16) Isa Rahikka VRK 12,18, 17) Elli Lautamäki Teva 12,29, 18) Viivi Pulkkinen Luha 12,40, 19) Oona Lautamäki Teva 12,42, 20) Siiri Salovaara Teva 12,67, 21) Pilvi Päiväniemi Teva 12,73, 22) Ida Koskinen VRK 13,28, 23) Ava Mansukoski VRK 13,50, Enna Uurasjärvi VRK DNS, Amanda Hiiri VRK DNS. Erä 1 (NWND): 1) Milla Kulmala VRK 11,50, 2) Meeri Niemenmaa VRK 11,63, 3) Isa Rahikka VRK 12,18, 4) Siiri Salovaara Teva 12,67, Enna Uurasjärvi VRK DNS, Erä 2 (NWND): 1) Siiri Lindell Kilv 10,78, 2) Jemina Ylirautalahti Teva 11,62, 3) Pihla Hakala Teva 11,94, 4) Julia Mensah VRK 12,02, 5) Ida Koskinen VRK 13,28, 6) Ava Mansukoski VRK 13,50, Erä 3 (NWND): 1) Siiri Läykki VRK 11,35, 2) Lumi Reive Teva 11,36, 3) Ninni Rantanen VRK 11,43, 4) Elli Lautamäki Teva 12,29, 5) Viivi Pulkkinen Luha 12,40, 6) Oona Lautamäki Teva 12,42, Erä 4 (NWND): 1) Ella Kurula Teva 9,84, 2) Janika Viitakoski Kilv 10,30, 3) Kamilla Hilman VRK 10,43, 4) Nea Alitalo VRK 10,53, 5) Venla Smolander VRK 11,30, 6) Pauliina Viljanen Teva 11,35, 7) Pilvi Päiväniemi Teva 12,73, Amanda Hiiri VRK DNS.

T3-4lk 800 m: 1) Kamilla Hilman VRK 3.15,69, 2) Meeri Niemenmaa VRK 3.31,61, 3) Venla Smolander VRK 3.45,23, Ninni Rantanen VRK DNF, Ava Mansukoski VRK DNS, Amanda Hiiri VRK DNS.

T3-4lkPituus (alue): 1) Ella Kurula Teva 3,72, 2) Kamilla Hilman VRK 3,39, 3) Nea Alitalo VRK 3,29, 4) Pauliina Viljanen Teva 3,01, 5) Siiri Lindell Kilv 2,92, 6) Ninni Rantanen VRK 2,90, 7) Tita Nurmi VRK 2,89, 8) Julia Mensah VRK 2,87, 9) Milla Kulmala VRK 2,84, 10) Venla Smolander VRK 2,80, 11) Ada Ollonberg VRK 2,77, 12) Lotta Haavisto VRK 2,75, 13) Pihla Hakala Teva 2,73, 14) Elli Lautamäki Teva 2,71, 15) Minni Malmi VRK 2,70, 16) Siiri Läykki VRK 2,68, 17) Inari Järvinen Teva 2,67, 18) Siiri Salovaara Teva 2,60, 19) Linda Lampinen Luha 2,57, 20) Saana Toivola VRK 2,51, 21) Viivi Pulkkinen Luha 2,50, 22) Amanda Erkkilä VRK 2,37, 23) Pilvi Päiväniemi Teva 2,37, 24) Nelli Saine Kilv 2,36, 25) Miia Jänisniemi VRK 2,24, 26) Ida Koskinen VRK 2,12, 27) Nanna Harju Luha 1,95, 28) Ava Mansukoski VRK 1,87, 29) Emma Kariaho Teva 1,67, Enna Uurasjärvi VRK DNS, Veera Hakala Teva DNS.

T3-4lk Kuula 2,0 kg: 1) Sylvi Tuulenkylä VRK 4,83, 2) Meeri Niemenmaa VRK 4,20, 3) Ella Sarkki VRK 3,85, 4) Amanda Erkkilä VRK 3,83, 5) Linda Lampinen Luha 3,43, 6) Pihla Nieminen Teva 3,05, 7) Carmen Faltin VRK 3,05, 8) Nanna Harju Luha 2,68.

T3-4lk junnukeihäs: 1) Pilvi Päiväniemi Teva 6,10.

T5-6lk 100 m: 1) Jenni Sormunen VRK 14,05, 2) Saana Rajasalo Kilv 15,24, 3) Sonja Hallia Kilv 16,42, 4) Sanni Hiekka Kilv 16,81, 5) Roosa Kalli VRK 17,04, 6) Jenniina Taivio VRK 17,06, 7) Janika Peltoniemi Teva 17,99, 8) Janna Kangasmaa VRK 18,71, Helmi Talonen Luha DNS. Erä 1 (NWND): 1) Roosa Kalli VRK 17,04, 2) Janika Peltoniemi Teva 17,99, 3) Janna Kangasmaa VRK 18,71, Helmi Talonen Luha DNS, Erä 2 (NWND): 1) Jenni Sormunen VRK 14,05, 2) Saana Rajasalo Kilv 15,24, 3) Sonja Hallia Kilv 16,42, 4) Sanni Hiekka Kilv 16,81, 5) Jenniina Taivio VRK 17,06.

T5-6lk 800 m: 1) Jenni Sormunen VRK 2.53,77, 2) Miina Mäki-Korte Kilv 2.58,71, 3) Linda Inkeroinen Kilv 3.08,16, 4) Siiri Kalli VRK 3.11,70, 5) Saana Rajasalo Kilv 3.20,37, 6) Sonja Hallia Kilv 3.21,42, Pinja Salonen Kilv DNS.

T5-6lk Korkeus: : 1) Katri Koivisto VRK 120, 2) Miina Mäki-Korte Kilv 117, 3) Karoliina Koivuniemi Teva 115, 4) Annimaija Hiiri VRK 110, 5) Jenniina Taivio VRK 105, 6) Raakel Järvinen Teva 100, Jenna Oksanen Teva NH,

T5-6lk Pituus (alue): 1) Jenni Sormunen VRK 4,42, 2) Saana Rajasalo Kilv 3,85, 3) Annimaija Hiiri VRK 3,50, 4) Kerttu Huhtasalo VRK 3,40, 5) Karoliina Koivuniemi Teva 3,27, 6) Sonja Hallia Kilv 3,16, 7) Henna Särkijärvi Kilv 3,14, 8) Janette Poti VRK 2,98, 9) Roosa Kalli VRK 2,95, 10) Eliisabeth Hurt VRK 2,66, 11) Pinja Salonen Kilv 2,45, 12) Maria Papunen Luha 2,30, 13) Iida Koivisto Luha 2,26, 14) Vilja Vainionpää Teva 2,25, 15) Katariina Viljanen Teva 2,00, 16) Henna Harjula VRK 1,67.

T5-6lk Kuula 2,5 kg: 1) Sanni Hiekka Kilv 6,05, 2) Miina Mäki-Korte Kilv 5,35, 3) Kaisa Laakso VRK 4,95, 4) Hanna Maanavilja VRK 4,82, 5) Iida Koivisto Luha 4,65, 6) Janika Peltoniemi Teva 4,49, 7) Pinja Salonen Kilv 3,78, 8) Ella Varsaluoma Teva 2,95, Kerttu Huhtasalo VRK DNS, Helmi Talonen Luha DNS.

T5-6lk Keihäs 400 g: 1) Hanna Maanavilja VRK 13,88, 2) Maria Papunen Luha 7,91, 3) Ella Holmala VRK 7,76, Kerttu Huhtasalo VRK DNS.