PÄÄKIRJOITUS 30.10.2024 06:00 Tilaajille

Pääkirjoitus: Kohti kevään tärkeitä vaaleja – ”Jos kaikki aluevaltuuston edustajat ovat Tampereelta tai kaupunkiseudulta, on turha luulla, että katse kantaa kovin hyvin maakunnan laidoille”

Katri Linnikko
Katri Linnikko
Ensi huhtikuussa käydään samaan aikaan kahdet tärkeät vaalit: alue- ja kuntavaalit. Seutumme puolueet ovat jo aloitelleet kuntavaalien ehdokashankintaa.

Haluatko jatkaa lukemista?

Artikkeli on luettavissa UutisOivan tilaajille. Kaikkiin tilauksiin sisältyy kirjautumistunnukset.
Voit myös ostaa vuorokauden lukuoikeuden oivaseutu.fi -sivuston sisältöön 3 eurolla.

Lue lisää

PÄÄKIRJOITUS 5.2.2025 06:00 Tilaajille

Pääkirjoitus: Läsnäolo on äänestäjien kunnioittamista – ”Tehdystä työstä ja siihen käytetystä ajasta olisi hyvä antaa välillä kiitostakin!”

MIELIPIDE 25.1.2025 13:00 Tilaajille

Lukijalta: Kannattaako tulevista kuntavaaleista kiinnostua? – ”Juustohöylällä ja perinteisillä sopeuttamistoimilla Hämeenkyrö ei selviä”

MIELIPIDE 13.1.2025 13:00 Tilaajille

Lukijalta: Astu koppiin, kuntalainen – ”Päättäjien päätökset vaikuttavat arkeemme, sillä ei ole vapaamatkustajia”

OIVASEUTU 9.1.2025 15:00 Tilaajille

Pirkanmaan hyvinvointialueen valtuustopaikoista kilpailee nyt jo 16 seudun ehdokasta – Katso nimet täältä!

HÄMEENKYRÖ 17.12.2024 17:00 Tilaajille

Vasemmisto nimesi uusia aluevaaliehdokkaita – Yksi uusi nimi Hämeenkyröstä