HÄMEENKYRÖ 7.3.2025 12:00 Tilaajille

Hevosenlannasta väännettiin hallinto-oikeudessa – Jo toinen Hämeenkyrön lupajaoston päätös nurin

Tuukka Olli
Hämeenkyrön elinympäristölautakunnan lupajaoston päätös on jälleen kumoutunut hallinto-oikeudessa. Tällä kertaa Vaasan hallinto-oikeus kumosi lupajaoston päätöksen.

Haluatko jatkaa lukemista?

Artikkeli on luettavissa UutisOivan tilaajille. Kaikkiin tilauksiin sisältyy kirjautumistunnukset.
Voit myös ostaa vuorokauden lukuoikeuden oivaseutu.fi -sivuston sisältöön 3 eurolla.

Lue lisää

HÄMEENKYRÖ 24.3.2025 07:00 Tilaajille

Vanhusneuvoston puheenjohtaja antaa ymmärrystä Pirhan päättäjille – ”Ei yksittäisillä päättäjillä voi olla tietoa kaikesta”

HÄMEENKYRÖ 21.3.2025 13:00 Tilaajille

Hämeenkyrön ehdokkaat saivat pohtia nuorten roolia säästöpaineiden keskellä – ”Tuli tyhjentäviä vastauksia”

HÄMEENKYRÖ, IKAALINEN, VILJAKKALA 21.3.2025 09:00 Tilaajille

Lasten ja nuorten mielenterveyspalveluiden byrokratiaa kevennetään – ”Hämeenkyrö ja Ikaalinen hoidetaan Ylöjärven toimipisteeltä”

HÄMEENKYRÖ 19.3.2025 11:00 Tilaajille

Hämeenkyrön ampujalle neljä ja puoli vuotta vankeutta – Oikeus totesi miehen syyllistyneen kahteen tapon yritykseen

HÄMEENKYRÖ 19.3.2025 07:00 Tilaajille

Väylän pelättiin näivettävän Hämeenkyrön, mikä on tilanne nyt? – ”Se ei ole huono asia, että valtatie ei enää mene suoraan kyläkeskuksen läpi”